Dva nova poskupljenja kao novogodišnja čestitka gradonačelnika Beograda
Od Nove godine će se u Beogradu primenjivati dva nova poskupljenja komunalnih usluga. Rešenjem gradonačelnika uvećana je cena za isporučenu vodu za 17.5 odsto, ali i cena pogrebnih usluga za 60 odsto, saopštio je Centar za lokalnu samoupravu.
Ova poskupljenja se nadovezuju na već povišene cene ove godine od strane Gradskog stambenog, Gradske čistoće, kao i na uvećane račune za porez na imovinu, stoji u saopštenju Centra za lokalnu samoupravu.
U vremenu inflacije, visoke cene hrane, ali i katastrofalnog vođenja javnih komunalnih preduzeća, smatramo da su nova poskupljenja komunalnih usluga poslednje što su Beograđani zaslužili da dobiju od gradonačelnika kao čestitku za Novu godinu, navodi se u izjavi CLS-a.
Podeli Podeli